TIPY V OKOLÍ UBYTOVÁNÍ PENZION NA VÝŠINKÁCH - JETŘICHOVICE

SOUTĚSKY HŘENSKO

Jednou z největších atrakcí NP České Švýcarsko je plavba na pramicích Edmundovou (dříve Tichou) a Divokou soutěskou. Edmundova soutěska je dlouhá 960 m a plavba trvá 20 minut, Divoká soutěska měří 450 m a poplujete čtvrt hodiny. Pramice míří oběma směry, po proudu i proti němu.

Mezi soutěskami je nutnost pěšího přesunu, který si můžete zpestřit občerstvením v příjemném prostředí na Mezním můstku. Romantická plavba nitrem hlubokých skal je doprovázena zajímavým a často i velice vtipným vyprávěním převozníka. Kudy k soutěskámK Edmundově soutěsce ze Hřenska, z Růžové i Mezné Z horní části Hřenska asi 2 km podél skal, pod skalními převisy a tunely podél řeky Kamenice ke splavu a přístavišti pramic. Z obcí Růžová a Mezná po zelené TZ na Mezní můstek a poté po žluté TZ.K Divoké soutěsce z Mezní LoukyZ Mezní Louky po modré TZ ke Strži a dál prudkým sestupem po žluté turistické značce. Ideální celodenní výletSoučástí výletu do soutěsek může být i výstup k „první dámě“ NP České Švý-carsko, Pravčické bráně. Okruh po trase Hřensko – Pravčická brána – Mezní Louka – Soutěsky – Hřensko je dlouhý cca 15 km. Popis výletu je uveden na str. 15.

Kde se občerstvit a doplnit energiiVe Hřensku v Penzionu Lugano a v restau-raci Penzionu Klepáč, který za pěkného počasí nabízí nevšední venkovní poseze-ní u vodního kola. Na Mezní Louce si po-chutnáte na domácí kuchyni v hospůdce U Fořta. Příjemné posezení nabízí pen-zion Na Vyhlídce v Mezné a síly můžete doplnit i v nevšedním prostředí Mezního Můstku, kde lze nejen zakoupit občerst-vení, ale také si třeba opéct kus uzeniny.

TURISTICKÝ PRŮVODCE - JETŘICHOVICE - ČESKÉ ŠVÝCARSKO - KE STAŽENÍ (PDF; 15MB)

 

Please publish modules in offcanvas position.